Pilegrimsfellesskapet St. Hallvard av Oslo inviterer til pilegrimsvandring i vintermørket. Velkommen til kveldsvandring med hodelykt. Det er fortsatt vinter – is, snø, mørkt – men desto mer spennende å ta ut på pilegrimsvei. Kanskje er det sporsnø. Kanskje får vi andre refleksjoner i kulde og mørke enn vi får i sommersol? Bli med og prøv!
.
Kveldens mål er Sæteren gård, som har en egen pilegrimshytte til leie for vandrere på Gudbrandsdalsleden vest. Vi får lov til å brenne bål i bålpanne der.
Fra Sæteren fortsetter leden over Krokskogen til Tyrifjorden, og så over Ringerike, Hadeland og Toten mot Gudbrandsdalen. Vi, derimot, snur for denne dagen.
.
Oppmøte ved Øverland utfartsparkering kl. 17:00. Der er det rikelig med parkeringsplasser.
Nærmeste bussholdeplass er Åsterud (sone 2V).
Buss 150 Gullhaug går fra Oslo bussterminal via Nasjonaltheatret, Lysaker stasjon, Bekkestua og så til Åsterud.
Det er 250 meter nedoverbakke fra Åsterud til møtestedet. (150-bussene går med 10 min mellomrom på denne tiden.)
.
Turen gjennomføres med unntak av ekstremværvarsel.
Sjekk denne siden eller Facebook-arrangementet for oppdatert info.
.
.
ANBEFALT UTSTYR
- Det kan være grov is noen steder på stien. Alle må derfor ha med piggsko/brodder, staver og egen lykt.
- Vi skal vandre sakte, så velg varme klær, så kan vi også raste underveis uten å fryse.
- Husk at mobilbatterier lades raskt ut i kulde, så ta med en ladeboks med tanke på hjemreisen.
- Ta gjerne med varm drikke, kveldsniste og sitteunderlag.
Facebookarrangementet ligger her.
Ta gjerne med en venn eller to – vi sees!