Når

12/10/2023    
18:30 - 21:00

Hvor

Lovisenberg menighetshus
Lovisenberggata 9, Oslo, 0456

Event Type

Kart utilgjengelig

Pilegrimsfellesskapet St. Hallvard inviterer til åpent pilegrimstreff på Lovisenberg i Oslo. Denne kvelden kommer Øystein Ekroll på besøk fra Trondheim. Øystein er spesialist på middelalderarkeologi. Du kan lese mer om hans fokusområder ved å trykke her.

.
Tema for kvelden er «Hellig Olav i kirkekunsten».
.
Det blir enkel servering, kaffe og te.
.
NB! VI MØTES I ALTERNATIVE LOKALER I 2023
Gamle Aker kirke er stengt for oppussing i 2023. Vi møtes derfor her:
* Pilegrimsmessene: Lovisenberg kirke (Lovisenberggata 9).
* Pilegrimstreff: Lovisenberg menighetshus (Lovisenberggata 4E).
.
Kirken og menighetshuset ligger rett ved siden av hverandre ved Lovisenberg diakonale sykehus. Med buss 37 fra Jernbanetorget tar det 10 minutter. Gå av på holdeplass «Lovisenberg» og gå Lovisenberggata rett frem. Kirka ligger til høyre og menighetshuset til venstre.
.
Ved spørsmål kontakt Anna Runesson: oslo@pilegrimssenter.no, mob. 480 52 949.
.

Pilegrimsfellesskapet St. Hallvard av Oslo arrangerer månedlige treff for å dele kunnskap om pilegrimsvandringer – både nasjonalt og internasjonalt. Pilegrimstreffene følger tidsplanen nedenfor, og alle er fri til å komme og gå når det måtte passe gjennom kvelden:

  • 18:30 Pilegrimsmesse i Lovisenberg kirke v/pilegrimspresten i Oslo
  • 19:00 Samling i Lovisenberg menighetshus med enkel bevertning
  • 19:15 Foredrag/presentasjon av kveldens hovedtema
  • 20:00 Åpent hus

.

Facebook-arrangement ligger her