Villrede inviterer til "Villredevandring". Villrede er en frivillig organsisasjon som ønsker å skape fellesskap og aktivitet for de mange som har opplevd å miste noen til selvmord. Sammen oppsøker vi sårene. Sammen skal vi glede oss over minnene og dele nuet. Sammen skal vi forebygge mot mer selvmord.
Regionalt pilegrimssenter på Hamar inviterer til et møte med Seyran Ateş , filmvisning og en samtale om likeverd og likestilling på Domkirkeodden på Hamar.
Utstein pilegrimsgård inviterer til pilegrimstur fra Stavanger til Røldal med prest og biskop emeritus Erling Pettersen. Tema for vandringen er helse, helhet og hellighet.
Nansen Fredssenter og Pilegrimssenter Dale-Gudbrand til et møte med Seyran Ates, filmvisning og en samtale om menneskerettighetsbrudd og forsoning på Nansen Fredssenter på Lillehammer.
Pilegrimsdagene på Dovrefjell har 900-års markeringen som tema. Vi inviterer til spel, vandring, foredrag og konsert. Pilegrimsdagene er et samarbeid mellom Dovre kyrkjelege råd og Pilegrimssenter Dovrefjell.
Pilegrimsfellesskapet Sta. Gjertrud, Sandefjord inviterer til vandring mot Nidaros og Olsokfeiring. Vandringen starter i Berkåk 22. juli og ender i Trondheim 29. juli.